Słowo szukane:  
Lub:
Indie- Nepal/986/LOG
Kraj: Indie
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

INDIE - NEPAL

Delhi - Dżajpur - Puszkar - Agra - Orcza - Khadżuraho - Waranasi - Chitwan Park - Pokhara - Katmandu- Dolina Katmandu

Indie to „globtroterskie abc”. Każdy szanujący się krajoznawca powinien odbyć tam podróż choćby raz w życiu. Indie to podróż nie tylko w wymiarze czasu i przestrzeni ale też wędrówka w głąb samego siebie, na dno duszy, to próba zrozumienia życia przez pryzmat kalejdoskopu indyjskiej rzeczywistości. Zrozumieć Indie, to trochę tak, jakby zrozumieć nagle cały świat. Dochodzi do głosu nowa koncepcja czasu. Stajesz w szeregu niebieskawych bogów. Dusza śpiewa, rozpływa się w niebycie, odkrywasz w sobie śmiejące się dziecko i czujesz jak z oddechem rodzą ci się ptaki wyrywające się z piersi…

DZIEŃ 1 
Zbiórka uczestników wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot do Delhi przez jeden z tranzytowych portów lotniczych.
DZIEŃ 2 
Przylot do Delhi. Wymiana pieniędzy, przejazd do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu Qutab Minar, następnie Old Delhi - meczet Dżama Masdżid (największy w Indiach), z którego zobaczymy Czerwony Fort (Lal Qila) i Lahore Gate, gdzie ogłoszono niepodległość Indii. Dalej, Radż Ghat z miejscem pamięci Mahatmy Gandhiego. Przejazd przez New Delhi - widok na rezydencję Prezydenta Indii (Rasztrapati Bhavan), Drogę Królewską (Radżpath), Parlament (Sansad Bhavan) oraz Bramę Indii. Wieczorem wizyta w świątyni Lakszmi Narajan z ołtarzami hinduskich bogów oraz świątynia Sikhów ze złotą kopułą i basenem do rytuału chrztu (amrita). Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 3 
Po śniadaniu wyjazd do stolicy Radżastanu, Dżajpuru, zwanego „Różowym miastem”. Zwiedzanie - pałac maharadżów (City Palace) i Dżantar Mantar, obserwatorium astronomiczne. Szlifiernia diamentów ze sklepem jubilerskim. Nocleg w Dżajpurze, w tradycyjnym hotelu sieci Heritage Hotels.
DZIEŃ 4 
Po śniadaniu przejazd do Fortu Amber, stolicy klanu radżputańskiego, a później państwa Dżajpur od 966 do 1727 r. Po drodze Pałac Wiatrów (Hawa Mahal). Nekropolia maharadżów w Gajtor. Emporium dywanów, makatek i jedwabi. Powrót do hotelu i czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Dżajpurze.wycieczka Indie - Nepal.
DZIEŃ 5 
Całodzienna wycieczka na skraj pustyni Thar do świętego miasta Puszkar, gdzie jest 400 świątyń, a wśród nich - świątynia poświęcona bogu Brahmie (jedyna na świecie). Dla chętnych - podejście do świątyni Sawitri, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na miasteczko, na Wężową Górę i na pustynię Thar. Powrót do hotelu w Dżajpurze. Nocleg w Dżajpurze.
DZIEŃ 6 
Wyjazd z hotelu wcześnie rano do ogrodów Sisodia Rani, podpatrywanie pielgrzymów w zespole świątyń w Galta i karmienie świętych małp. Następnie Fatehpur Sikri, Umarłe Miasto Mogołów (na liście UNESCO) i wspaniały meczet Akbara ze słynną Bramą Zwycięstwa oraz ażurowy grobowiec świętego męża Salima Cziszti na dziedzińcu meczetu. Przyjazd do Agry i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Agrze.
DZIEŃ 7 
Po śniadaniu zwiedzanie. Tadż Mahal - wyraz bólu Szahdżahana po stracie żony rzeźbiony w marmurze tak pięknie, że stał się jednym z siedmiu cudów świata. Przez wieki  grobowiec cesarskiej małżonki  inspiruje muzyków, malarzy, poetów, którzy w słowie, pieśni i kolorze próbują uchwycić jego magię. Monumentalny Fort Agra, gdzie więziony był Szahdżahan. Emporium ze sztuką wzorowaną na pietra dura. Po południu, dla chętnych, fakultatywnie wyjazd do Mathury, mitycznego miejsca narodzin Kriszny i do Vrindaban, gdzie młodziutki Kriszna pląsał z pastereczkami gopi, a gdzie dziś znajduje się amerykański ośrodek Hare Kriszna (można wziąć udział w pudży), po drodze spojrzenie na grobowiec Akbara w Sikandrze. Nocleg w Agrze.
DZIEŃ 8 
Wyjazd do Orczy. Po drodze, zwiedzanie imponującej XVI-wiecznej fortecy Man Singha w Gwalior oraz Jai Vilas, pałacu maharadżów Scindia, jednego z najstarszych i najbardziej szacownych rodów arystokratycznych. Przejazd na nocleg do wioski Orcza. Wieczorem dla chętnych spacer w  wyjątkowej scenerii. Nocleg w Orczy.
DZIEŃ 9 
Wcześnie rano powitanie słońca nad rzeką Betwa. Zwiedzanie uroczej wioski Orcza - Pałacu Dżahangira, pałacu maharadżów oraz świątyni Lakszmi Narajan. Po południu - przejazd do Khadżuraho. Nocleg w Khadżuraho.
DZIEŃ 10 
Khadżuraho - zwiedzanie tysiącletnich świątyń (na liście UNESCO), które intrygują, szokują, bawią i uczą, a wciąż nie wiadomo dlaczego zostały zbudowane… Przejazd do świątyń dżinijskich. Emporium aryjskiej sztuki użytkowej. Po południu, dla chętnych, fakultatywnie - rezerwat przyrody. Wieczorem, dla chętnych, fakultatywnie spektakl światło i dźwięk w zespole świątyń lub fakultatywnie pokaz regionalnych tańców indyjskich w emporium Kandariya. Nocleg w Khadżuraho.
DZIEŃ 11 
Całodzienny przejazd autokarem Khadżuraho - Waranasi (Benares). Możliwość przelotu samolotem Khadżuraho-Waranasi około 180-200 USD, decyzja i rezerwacja przed wyjazdem. Nocleg w Waranasi.
DZIEŃ 12 
Waranasi - o wschodzie słońca przejażdżka łodziami po świętej rzece Ganges, spacer po ghatach i Starym Mieście. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do Sarnath, gdzie Budda po doznaniu Przebudzenia wygłosił pierwszą naukę do pięciu ukochanych uczniów zebranych w Parku Łani, znaną jako „pierwszy obrót koła praw”. Muzeum Archeologiczne z kolumną Aśioki i słynnymi lwami, godłem Indii. Emporium tak zwanych „brokatów z Waranasi”. Po południu czas wolny. Wieczorem, dla chętnych, fakultatywnie pudża na Dasaswamedh ghat. Nocleg w Waranasi.
DZIEŃ 13 
Całodzienny przejazd do granicy z Nepalem. Po wypełnieniu formalności, dojazd do hotelu w Bhairawa na nocleg.
DZIEŃ 14 
Wyjazd z hotelu bardzo wcześnie rano - zwiedzanie Lumbini, miejsca narodzin Buddy. Przejazd przez Teraj do Chitwan Parku. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Po południu spacer na słoniach w głąb parku i bezkrwawe safari fotograficzne. Dla chętnych możliwość spożycia kolacji o zachodzie słońca w jednej z tubylczych restauracyjek nad rzeką Rapti. Wieczorem, dla chętnych, fakultatywnie pokaz tańców ludowych plemienia Tharu. Nocleg na obrzeżu parku.Indie - Nepal wycieczka
DZIEŃ 15 
Chitwan Park – przejażdżka drewnianymi dłubankami po rzece Rapti. Spacer po dżungli. Po południu przejazd jedną z najpiękniejszych tras widokowych Nepalu - przez Nizinę Teraj, pasmo Sziwalik i Małe Himalaje do Pokhary. Nocleg w Pokharze.
DZIEŃ 16 
Bardzo wcześnie rano (tylko przy dobrej pogodzie) wyjazd pod wzgórze Sarangot, podejście na spektakl zapalania szczytów przez wschodzące słońce. Powrót do hotelu na śniadanie. Cała Pokhara nasza - dzień wolny, ze stałym widokiem (tylko przy dobrej pogodzie) na świętą górę Maćia Pućre (Rybi Ogon). Program fakultatywny - wodospad Dawida, przejażdżka łódką po jeziorze Fewa, podejście do budowanej przez Japończyków Stupy Pokoju na podziwianie Maćia Pućre, Annapurny i Dhaulagiri, zakupy u Tybetanek. Nocleg w Pokharze.wycieczka Indie - Nepal
DZIEŃ 17 
Przejazd z Pokhary do Katmandu przez centralną część Nepalu, jedną z najpiękniejszych tras górskich. Po drodze, dla chętnych - rafting na rzece Trisuli (ok. 40 USD). Wieczorem - spacer po Thamelu. Nocleg w Katmandu.
DZIEŃ 18 
Dla chętnych - lot wzdłuż Himalajów - ok. 200 USD. Zwiedzanie Doliny Katmandu - oficjalna królewska świątynia w Pasiupatinath i miasteczko Deopatan nad rzeką Bagmati. Następnie stupa Boudinath, jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego. Powrót do centrum Katmandu - Durbar Square ze świątyniami fundatorów, Hanuman Doka i Pałac Królewski, Dom Żywej Bogini Kumari. Nocleg w Katmandu.
DZIEŃ 19 
Dalsze zwiedzanie Doliny - stupa Swajambunath, wspięcie się po 365 stopniach na szczyt świątyni buddyjskiej, kręcenie młynkami modlitewnymi na rzecz pokoju na świecie. Przejazd do Lalitpuru (Patanu) - zwiedzanie klasztorów buddyjskich, w tym Złotej Świątyni, Durbar Square. Przejazd do Bhaktapur, najstarszego miasta Doliny - Durbar Square, Złota Brama w Pałacu Królewskim, Plac Njatapola i Dzielnica Tacapal ze świątynią Dattatraja. Nocleg w Katmandu. 
DZIEŃ 20 
Czas wolny na zakupy, spacery lub egzystencjalne przemyślenia u podnóża najwyższych gór świata. Transfer na lotnisko. Wylot z Katmandu do Delhi. Przerwa tranzytowa.
DZIEŃ 21 
Odlot z Delhi do Warszawy przez jeden z tranzytowych portów lotniczych.


CENA: 5 980 PLN + 890 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 5 980 PLN na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 890 USD uczestnik zabiera ze sobą

 

 

CENA ZAWIERA 

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Delhi; Katmandu - Delhi - Warszawa
- opiekę pilota - przewodnika na całej trasie
- lokalnych przewodników
- zakwaterowanie - hotele 3* w pokojach 2-os. z łazienkami (standard lokalny), 1 nocleg w hotelu tranzytowym 2*
- śniadania, kolacja powitalna i pożegnalna
- opłaty za wizę indyjską
- przejazdy wewnętrzne po Indiach i Nepalu - mikrobus
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)


CENA NIE ZAWIERA 

- bilety wstępu 180 USD,
- opłata lotniskowa 25 USD,
- opłata za wizę nepalską 25 USD,
- pozostałe kolacje (aranżuje pilot), 
- dopłata do pokoju 1-osobowego 470 USD
- napiwki 70 USD
- dopłata do klimatyzacji w busie na terenie Indii (w miesiącach - marzec, kwiecień, wrzesień, październik) 40 USD
- pozostałe wycieczki fakultatywne ok. 60 USD

SLM
Cena zawiera:
- wiza indyjska
- mikrobus
- opłat za przewodników miejscowych
- przelot samolotem
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
- ubezpieczenie KL i NW
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
- kolacje
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
2018-12-21 do 2019-01-10
20 dni
6730,- PLN
Dodatkowo 1010 USD
ID: IND/11