Słowo szukane:  
Lub:
Chile- Wyspa Wielkanocna- Polinezja Francuska/969/LOG
Kraj: Chile
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

 

CHILE - WYSPA WIELKANOCNA - POLINEZJA FRANCUSKA

 

Ekscytująca wyprawa na rajskie wyspy Pacyfiku: Thaiti - Moorea i owiana legendą Bora-Bora, tajemnicza wyspa Wielkanocna z niezywkłymi posągami moai i Chile w pigułce.

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot przez jeden z portów lotniczych w Europie do Chile.
DZIEŃ 2
Przylot do stolicy Chile, transfer do hotelu. Krótki odpoczynek po podróży. Zwiedzanie miasta: wzgórze San Cristóbal - stąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i okolicę, znanego z ataku lotniczego na prezydenta Salvadore Allende Palacio de la Moneda, dzielnica rządowa, katedra. Nocleg.
DZIEŃ 3
Wczesnym rankiem wyjazd do Canion Rio Maipo. Po drodze wizyta w największej chilijskiej winnicy Concha y Tora. Próba miejscowych win w celu uchwycenia smaku i dodania sobie odwagi przed mrożącą krew w żyłach przygodą na rzece Maipo. Przejazd w idyllicznym krajobrazie gór przy wtórze pieśni biesiadnych w wykonaniu rozochoconych członków wycieczkowego chóru. Dojazd do kanionu. Fakultatywnie przesiadka na pontony (ok. 40 USD). Prawdziwie męska przygoda, próba sił i charakteru. Spływ rwącą górską rzeką. Szczęśliwe ukończenie raftingu. Przejazd do słynnych ciepłych źródeł Banos Colina. Odprężająca kąpiel wśród majestatycznych gór. Przyjazd na nocleg do schroniska górskiego.
DZIEŃ 4
Poranne rozbudzenie i śniadanie wśród urzekającego świata gór. Po śniadaniu trekking na punkt widokowy Laguna El Morado - stąd rozpościera się oszałamiający i rzucający na kolana widok na andyjski szczyt Cerro El Morado - 5 060 m n.p.m. Czas na chwilę medytacji. Zejście do punktu startu. Po południu przejazd do Vina del Mar. Zakwaterowanie. Noc uciech doczesnych w największym kurorcie Chile.
DZIEŃ 5
Zwiedzanie kurortu, okolicznych plaż, portowego miasta Valparaiso. Wjazd starą, niemiłosiernie skrzypiącą kolejką zębatą na punkt widokowy. Powrót do Santiago. Zakwaterowanie, nocleg.
DZIEŃ 6
Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko i wylot na leżącą na końcu świata, skrytą i tajemniczą Wyspę Wielkanocną. Pierwsze spotkanie z posągami słynnych olbrzymów „moai”. Wycieczka piesza na wypełniony wodą krater wulkanu Rano Kao. Genialne widoki. Zwiedzanie słynnej z kultu człowieka - ptaka wioski ceremonialnej Orongo. Powrót do hotelu. Wieczorem obserwacja rozgwieżdżonego nieboskłonu.Wyspa Wielkanocna - moai
DZIEŃ 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi i wyjazd na wycieczkę. Podziwiania kamiennych olbrzymów ciąg dalszy - wulkan Rano Raraku, gdzie wykuwano moai - sesja zdjęciowa między posągami. Słynna, dzika plaża Anakena, gdzie swój obóz miała misja Thora Heyerdahla. Powrót do cywilizacji, wizyta na bazarze rzemiosła artystycznego. Przejazd na lotnisko, wieczorem wylot na owiane legendą rajskie wyspy Pacyfiku - Polinezję Francuską. Przylot do Papeete, stolicy Tahiti. Przejazd do hotelu. Nocleg.Wyspa Wielkanocna
DZIEŃ 8
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po Tahiti. Oglądanie Point Venus, słynnej czarnej plaży, podziwianie wodospadów. Wizyta w Muzeum Tahiti i Wysp Archipelagu. Po południu transfer na oddaloną o 9 mil wyspę Moorea. Przejazd do hotelu nad oceanem. Nocleg na Moorea.
DZIEŃ 9-10
Wycieczki piesze po okolicy, pływanie, sporty wodne lub fakultatywnie safari landroverami po wyspie: punkt widokowy Belvedere, plantacje wanilii i ananasów (ok. 45 EUR). Noclegi na Moorea.
DZIEŃ 11
Przelot na wyspę Bora-Bora - uznawaną przez znawców za ósmy cud natury. Transfer katamaranem po niezwykłej urody turkusowych wodach. Błogi odpoczynek na jednej z najładniejszych wysp Polinezji, beztroskie baraszkowanie w ciepłych wodach, delektowanie się urodą Pacyfiku. Nocleg na Bora-Bora.
DZIEŃ 12
Samodzielne pływanie z maską na rafie koralowej lub fakultatywnie wycieczka łodzią wokół wyspy, liczenie odcieni niebieskości wody, zabawy z rekinami i płaszczkami… W trakcie wycieczki lunch w stylu polinezyjskim na brzegu Oceanu (koszt wycieczki ok. 80 EUR, ale naprawdę warto). Nocleg na Bora-Bora.
DZIEŃ 13
Odpoczynku ciąg dalszy lub dla chętnych minitrekking na pobliskie wzgórze lub też podglądanie wodnego świata ciepłych wód Pacyfiku. Nocleg na Bora-Bora.Wycieczka Chile - Wyspa Wielkanocna
DZIEŃ 14
Ostatnie chwile na jednej z najpiękniejszych wysp świata. Wieczorem przelot do Papeete. Przerwa tranzytowa.
DZIEŃ 15
Godz. 00:30 wylot do Chile, przylot do Santiago około 19:00. Transfer do hotelu. Nocleg w Santiago.
DZIEŃ 16
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
DZIEŃ 17
Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych, przesiadka na samolot do Polski, powrót w domowe pielesze.

 ROCZNY ROZKLAD TERMINÓW:
31.01 - 16.02.2017*         08.08 - 24.08.2017***
14.02 – 07.03.2017**       10.10 - 26.10.2017
07.03 - 23.03.2017           10.10 - 26.10.2017
18.04 - 04.05.2017*         07.11 - 28.11.2017**
08.08 - 24.08.2017***     27.12 - 12.01.2018****
*wysoki sezon, dopłata 1250 PLN + 180 EUR
** termin wydłużony o 5 dni i rozszerzony o Patagonię po stronie chilijskiej i argentyńskiej (Punta Arenas, Puerto Natales, Torres del Paine, El Calafate ze słynnym lodowcem Perito Moreno, Buenos Aires), dopłata 1 950 PLN + 1350 USD
*** wysoki sezon lotniczy, program zmieniony (bez noclegu w schronisku) dopłata 1250 PLN + 180 EUR
**** termin sylwestrowy - dopłata 1 750 PLN + 350 EUR

CENA: 12 950 PLN + 970 USD + 1170 EUR
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 12 950 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 970 USD + 1170 EUR uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- bilet na trasie Warszawa - Santiago de Chile - Wyspa Wielkanocna - Tahiti - Bora-Bora - Santiago de Chile – Warszawa
- opieka pilota-przewodnika
- zakwaterowanie: hotele 3*/4*, bungalowy w polinezyjskim stylu na Moorea, pokoje 2-os. z łazienkami, jeden nocleg w schronisku (pokoje wieloosobowe, łazienki na korytarzu)
- wyżywienie: śniadania
- wszystkie transfery: lotnisko - hotel - lotnisko
- transport mikrobusami, łodziami, kolejką oraz przeloty lokalne
- opłaty za miejscowych przewodników
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

 

 


CENA NIE ZAWIERA

- bilety wstępu 110 USD (z opcją Patagonia - 240 USD)
- opłaty lotniskowe 90 USD
- zwyczajowe napiwki 60 EUR (z opcją Patagonia – 80 EUR)
- dopłata do pokoju 1-osobowego (za wyjątkiem schroniska) 750 EUR (z opcją Patagonia – 750 EUR + 250 USD)

 

 

 

SLM
Cena zawiera:
- przeloty lokalne
- kolejka
- łódź
- mikrobus
- transfer lotnisko-hotel-lotnisko
- przelot samolotem
- opiekę pilota- przewodnika
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
- ubezpieczenie KL i NW
Zakwaterowanie:
- schronisko, bungalowy
- Hotel
Wyżywienie:
- obiadokolacje
- śniadania
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.