Słowo szukane:  
Lub:
Bhutan - zwiedzanie i trekking/961/LOG
Kraj: Bhutan
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

BHUTAN – zwiedzanie i trekking

"Szlak grzmiącego smoka" jest najbardziej popularnym trekkingiem w podniebnym królestwie Bhutanu. Wiedzie starożytnym szlakiem z Paro do Thimpu - stolicy Bhutanu. Pokonując niewielkie wziesienia, maszerując tylko kilka godzin dziennie, dociera się do wysokogórskich krain, ze spektularnymi widokami na ośnieżone himalajskie szczyty, mijając wysokogórskie wioski oraz buddyjskie centra medytacyjne.

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Kalkuty przez porty tranzytowe.
DZIEŃ 2
Przylot do Kalkuty. Transfer do hotelu (zakwaterowanie uzależnione od dostępności pokoi). Następnie zwiedzanie Domu Matki Teresy oraz Domu Misjonarzy Miłosierdzia wraz ze świątynią Kalighat. Victoria Memorial, wzniesiony ku czci królowej Wiktorii, a dziś jedyne wspomnienie panowania Brytyjczyków. Powrót do hotelu. Nocleg w Kalkucie.
DZIEN 3
Transfer na lotnisko. Lot do Paro, przy dobrej pogodzie wspaniałe widoki na Mount Everest. Przylot do Paro. Zwiedzanie ruiny fortecy Drukgyel Dzong, która obroniła dolinę Paro przed najazdem Tybetańczyków; świątynia Kyichu, jedna z najstarszych w tym kraju. Następnie klasztor Paro Dzong, gdzie nakręcono zdjęcia do filmu „Mały Budda”. Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4
Po śniadaniu krótki trekking (dla lepszej aklimatyzacji) do zawieszonego na wysokiej skale klasztoru Taktsang, po drodze odpoczynek na platformie, skąd rozpościera się oszałamiający widok na „tygrysią norę”. Wdrapywanie się po niezliczonych schodach w kierunku tajemniczej krainy kontemplacji i medytacji, zadumy i refleksji, zostawienie w dole ciemnych otchłani bezdennych przepaści, gdzie jak w czarnych dziurach nikną złe myśli i troski zdrożonego wędrowca… Powrót i obiad w Paro. Czas wolny na Spa w hotelu. Możliwość skorzystania z tradycyjnej bhutańskiej kąpieli w wodzie ogrzanej gorącymi kamieniami. Czas na przygotowanie bagażu na kolejne dni trekkingu. Przetransportowanie zbędnych rzeczy do Thimphu, gdzie będą dostępne po przyjeździe. Kolacja i nocleg.Wycieczka do BhutanuDZIEŃ 5
Paro – Jili Dzong (7 km, około 4 godz.)
Rozpoczęcie pierwszego dnia trekkingu do mistycznej  Shangri La, krainy żyjącej swoim rytmem z dala od zgiełku i zamętu świata. Możliwość zobaczenia lokalnych wiosek, tarasów uprawnych, sadów jabłkowych, olbrzymich głazów z buddyjską mantrą Om Mani Padme Hum. Szeroki szlak pnie się wśród jodłowego i sosnowego lasu z widokiem na dolinę Paro. Dotarcie do pola namiotowego położonego na dużym pastwisku u podnóża szczytu Jili La. Nocleg na kampingu na wysokości 3480 m npm.Wycieczka trekking w BhutanieDZIEŃ 6
Jili Dzong – Jangchulakha (10 km, 3 – 4 godz.)
Zwiedzanie klasztoru Jili Dzong, znanego miejsca medytacji. Wędrówka szlakiem wiodącym przez nasączony olejkami eterycznymi las jałowców. Obserwacja sielskich pejzaży z łąkami, na których pasterze wypasają swoje jaki. Pierwsze widoki na ośnieżone himalajskie szczyty, o których buddyjska mądrość mówi: „Widok ośnieżonych himalajskich szczytów zmywa grzechy całego życia”.  Dotarcie do Jangchulakha. Nocleg na kampingu na wysokości 3770 m npm. Wycieczka do BhutanuDZIEŃ 7
Jangchulakha – Jimilang Tsho (11 km, 4 godz)
Trasa składa się z wielu wzniesień, po grzbietem góry, ze wspaniałym widokiem na Himalaje, w tym Górę Jomolhari. Drogę urozmaicają rododendronowe krzewy. Możliwość zapoznania się z życiem lokalnych nomadów, których obozowiska znajdują się po drodze. Nocleg nad jeziorem Jimilang 3870 m npm. Jezioro słynie z gigantycznych pstrągów.
DZIEŃ 8
Jimilangtso - Semkotha (ok. 11 km, 3 – 4 godz.)
Według Bhutańczyków wszystkie jeziora w kraju z powodu nieziemskiego piękna są fenomen natury, zostały stworzone są do tego, aby je czcić. Każde jezior ma opiekuńczego ducha. Marsz wśród ośnieżonych himalajskich szczytów oraz polodowcowych jezior Bhutanu. Znad brzegu jeziora Jimilang szlak wiedzie ku górskiemu grzbietowi położonemu na wysokości 4050 m npm, widok na jezioro Janye. Następnie wspinaczka na wysokość 4150 m npm i wędrówka w dół w kierunku kamiennych ruin z widokiem na jezioro Semkotha. Dotarcie do przytulnego obozowiska na wysokości 3834 m npm.
DZIEŃ 9
Semkotha – Phajoding – Thimphu (15 km, 5 godz.).
Przy dobrej pogodzie spektakularny widok na Mount Gangkar Puensum (7570 m npm, najwyższy  szczyt Bhutanu, jednocześnie najwyższy niezdobyty szczyt świata). Zwiedzanie klasztoru Phajoding, który jest również ośrodkiem medytacji. Zejście do Thimpu, zwiedzanie stolicy kraju. Nocleg w Thimphu.
DZIEŃ 10
Przejazd na lotnisko w Paro. Wylot do Kalkuty. Przylot. Dalsze zwiedzanie Kalkuty (uzależnione od godzin przelotów) – Ogród Botaniczny i wybrzeża rzeki Hughli, dopływu Gangesu. Przejazd przez Eden Gardens, plac BBD Bagh i Writers Building. Transfer na lotnisko. Wylot z Kalkuty do Warszawy przez porty tranzytowe.
DZIEŃ 11
Przylot do Warszawy.


Roczny rozkład terminów:
04.04 – 14.04.2017           12.10 – 22.10.2017
27.04 – 7.05.2017             08.11 – 18.11.2017

CENA: 6 700 PLN + 2 250 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 6 700 PLN + 2 250 USD x kurs sprzedaży PeKaO – na 35 dni przed terminem wyjazdu (minus I rata)

CENA ZAWIERA

- bilet lotniczy na trasie Warszawa – Kalkuta – Paro – Kalkuta - Warszawa,
- wizy: indyjska, bhutańska,
- opieka pilota,
- transfery lotnisko – hotel – lotnisko,
- przejazdy wewnętrzne mikrobusami,
- zakwaterowanie: hotele 3* pokoje 2 – osobowe z łazienkami, standard lokalny, w czasie trekkingu - namioty
- bilety wstępu,
- wyżywienie: Indie – śniadania, Bhutan – 3 posiłki dziennie;
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)


CENA NIE ZAWIERA

- zwyczajowe napiwki 60 USD
- dopłata do pokoju 1 – osobowego 450 USD

SLM
Cena zawiera:
- wiza do Bhutanu
- mikrobus
- przelot samolotem
- opiekę pilota- przewodnika
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
Zakwaterowanie:
- Namiot na campingu
- Hotel
Wyżywienie:
- 2 posiłki dziennie
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.