Słowo szukane:  
Lub:
Religie wschodu (3 dni)/3786/TOU
Kraj: Polska
Rodzaj: wycieczka
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

PLAN WYCIECZKI:

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Białowieży. Muzeum Przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego, uważane za najstarszy obiekt muzealny na Podlasiu, które może poszczycić się atrakcyjną prezentacją  swoich bogatych zbiorów. Park pałacowy urządzono w stylu angielskim, a niektóre drzewa sprowadzane były z odległych zakątków ziemi. W parku zachowała się dawna leśniczówka pochodząca z połowy XIX wieku. Spacerując przez Rezerwat Pokazowy Żubrów zobaczymy obok żubrów również żubronie, tarpany, sarny, dziki. Natomiast Szlak Dębów Królewskich ma przybliżyć sylwetki władców Polski i Litwy oraz ich związki z Puszczą Białowieską. Kolejną odwiedzaną przez nas miejscowością będzie Hajnówka. Wizytówką miasta jest sobór św. Trójcy, który zachwyca swoją architekturą łączącą nowoczesność i tradycję. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się do Sokółki. W Muzeum Ziemi Sokólskiej zobaczymy ekspozycje poświęcone Tatarom oraz historii i etnografii ziemi sokólskiej. Następnie odwiedzimy Bohoniki. Tę niewielką wieś otrzymał od króla Sobieskiego rotmistrz Olejewski jako rekompensatę za niewypłacony żołd. Dziś nadal mieszkają tu potomkowie Tatarów, którzy opiekują się miejscowym meczetem, a leżący na porośniętym lasem wzgórzu mizar jest jedną z dwóch głównych nekropolii Tatarów w Polsce. Inną znaną miejscowością na szlaku tatarskim są Kruszyniany. W tutejszym meczecie posłuchamy o historii Tatarów polskich. Wizyta w „jurcie tatarskiej” da nam możliwość skosztowania specjałów kuchni tatarskiej (fakultatywnie). Następnie udamy się do Supraśla, gdzie najważniejszym zabytkiem miasta jest kompleks Prawosławnego Męskiego Monasteru pw Zwiastowania NMP wraz ze zrekonstruowaną cerkwią obronną w stylu gotycko-bizantyjskim. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu naszym następnym celem będzie Białystok. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest zespół pałacowo – parkowy Branickich zwany „Wersalem Podlasia”. Tę jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej otacza wspaniały park zachęcający do spacerów. Zobaczymy unikatowy zespół Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który tworzą dwa połączone ze sobą budynki kościelne - stary z XVII wieku oraz nowy z XX wieku. Zatrzymamy się na rynku z późnobarokowym ratuszem z wieżą zegarową. Odwiedzimy również sobór św. Mikołaja Cudotwórcy. Przejazd do Tykocina. Zachowany oryginalny układ przestrzenny miasta oraz jego zabytki powoduje, że jest ono coraz częściej odwiedzane przez turystów. Obowiązkowo należy odwiedzić wielką synagogę - drugą co do wielkości i jedną z najstarszych synagog w Polsce. Bogate zbiory judaików możemy obejrzeć w domu talmudycznym. Chociaż na chwilę należy zatrzymać się na rynku z zabytkowymi budynkami i pomnikiem Stefana Czarnieckiego. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

 

Cena nie zawiera: 
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 55 - 89 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2016 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 240 zł/os.

SLM
Cena zawiera:
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- obiadokolacje
- śniadania
Obiekt oferuje:
- Pokoje 2, 3 -osob. z łazienkami
Brak wyników.