Słowo szukane:  
Lub:
Koszalin - Kołobrzeg - Bornholm/3781/TOU
Kraj: -------------------------
Rodzaj: Wczasy krajowe
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

PLAN WYCIECZKI : 

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Koszalina. Miasto urzeka historyczną atmosferą oraz fascynującą współczesnością. Średniowieczne mury miejskie, katedra, dawny kościół zamkowy czy domek kata są świadkami najstarszej historii miasta. Bardziej nowoczesny charakter ma Rynek Staromiejski otoczony  współczesnymi budynkami, a tutejszy ratusz jest szóstą z kolei siedzibą władz miejskich w historii miasta. Przejazd do obiektu hotelarskiego, ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień:
 po śniadaniu: I grupa będzie miała czas do indywidualnej dyspozycji np. wypoczynek na plaży, II grupa uda się na fakultatywną wycieczkę obejmującą przeprawę promową i zwiedzanie Bornholmu (płatna dodatkowo). Podczas wycieczki po tej uroczej wyspie zobaczymy zabytkowy wiatrak w Årsdale oraz Gudejem - miejscowość uznawaną za ojczyznę wędzonego śledzia, pospacerujemy uliczkami Svaneke – najmniejszego miasta w Danii, w Nylars zwiedzimy jeden z czterech kościołów rotundowych, a na północnym krańcu wyspy zobaczymy ruiny średniowiecznego zamku Hammershus. Nasze spotkanie z Bornholmem rozpoczyna się i kończy w porcie w Nexø – drugim co do wielkości mieście na wyspie. Przejazd do obiektu hotelarskiego, ciepła kolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Kołobrzegu. Spacer po nadmorskim uzdrowisku rozpoczniemy od portu, do którego drogę już od XVII wieku wskazywało światło latarni morskiej. Wzdłuż wydm, ponad sto lat temu, zostały założone parki, w których do dziś kuracjusze wdychają kumulujący się tu aerozol morski. W centrum miasta niemym świadkiem historii jest kołobrzeska bazylika konkatedralna, od wieków widoczna z lądu, morza i powietrza. Najważniejszą budowlą świecką jest neogotycki ratusz, który swoim wyglądem przypomina średniowieczny zamek. Natomiast za najstarszy dom zachowany w Kołobrzegu uchodzi kamienica Schlieffenów, gdzie eksponowane są wystawy czasowe Muzeum Oręża Polskiego. Przejazd do obiektu hotelarskiego, ciepła kolacja, nocleg.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW (na terenie Danii również KL), podatek VAT-marża.

 

Cena nie zawiera: 
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych. Fakultatywna wycieczka na Bornholm - koszt 320 zł/os (płatna w biurze, realizowana przy minimum 20 osobach).
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 30 - 35 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2016 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 240 zł/os.

SLM
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- obiadokolacje
- śniadania
Obiekt oferuje:
- Pokoje 2, 3 -osob. z łazienkami
Brak wyników.