Słowo szukane:  
Lub:
TURCJA - STAMBUŁ Śladami Hurrem i Sulejmana/3378/SIG
Kraj: Turcja
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

Plan wycieczki : 

1 dzień WARSZAWA - STAMBUŁ

Przelot do Stambułu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w pobliżu starego otomańskiego centrum miasta. Spacer Yeniceriler (ulicą Janczarów) i Divan Yolu (ulicą Wielkiej Rady). Po drodze obelisk Cemberlitas (kolumna Konstantyna Wielkiego) i łaźnia turecka, spacer po Placu Końskim, przy którym znajduje się pałac wielkiego wezyra Ibrahima Paszy i jego żony Hatice, czas wolny na sułtańską kolację w jednej z lokalnych restauracji.

2 dzień STAMBUŁ

Przejazd tramwajem do serca Imperium Otomańskiego. Zwiedzanie sułtańskiego Pałacu Topkapı - siedziby Sulejmana Wspaniałego i innych władców. Przejdziemy przez Harem, w którym mieszkała Roksolana (Hurem Sultan), zajrzymy do bogatego skarbca, a także zobaczymy powozy haremowe, kaftany sułtańskie, broń, miejsca przygotowywania i spożywania posiłków w czasie Ramadanu oraz wiele innych ciekawych obiektów. Spojrzymy na Złoty Róg i Bosfor, tak jak przyglądał mu się sułtan i jego świta. Wizyta w XVI wiecznym pałacu Wielkiego Wezyra Ibrahima Paszy mieszczącym Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej. Zwiedzanie Kościoła Mądrości Bożej (Haghia Sophia) – pierwotnie bazyliki z VI w., pełniącej przez wiele stuleci roli meczetu. Zajrzymy także do Błękitnego Meczetu, najpiękniejszego przykładu architektury otomańskiej. Na koniec zejdziemy do Podziemnego Pałacu – Yerebatan Sarayi.

3 dzień STAMBUŁ

Wizyta w meczecie wybudowanym przez głównego architekta Mimara Sinana na rozkaz Sulejmana Wspaniałego. Zwiedzanie meczetu i przylegającego cmentarza z monumentalnymi grobowcami Sulejmana i jego ukochanej żony Roksolany. Wizyta w meczecie Rustema Paszy – wielkiego wezyra, męża Mihrimah córki Sulejmana. Następnie przejdziemy na Egipski Bazar. Tu przyprawy, bakalie, lekarstwa i wodę różaną nabywał dwór sułtański. Po krótkiej przerwie na posiłek, wypłyniemy statkiem z dawnego otomańskiego portu przy Złotym Rogu i udamy się na rejs po cieśninie Bosfor. Następnie przejdziemy na Wielki Bazar, gdzie spotkamy się z dawną kulturą handlu w różnych jego zakamarkach. Czas wolny na zakupy i spacer po tym ogromnym, starym i niezwykle ciekawym obiekcie.Dla chętnych przejazd środkami komunikacji miejskiej do dzielnicy Galata, w której swe kramy w czasach Sulejmana mieli kupcy z dalekich stron. Przejdziemy ulicą Wyzwolenia do Placu Taksim, będącego symbolicznym miejscem przemian kraju. Czas wolny na kolację.
 
4 dzień STAMBUŁ
 
Wizyta w wielkim, pełnym ostentacyjnego przepychu XIX wiecznym sułtańskim pałacu Dolmabahce nad brzegiem cieśniny (zwiedzanie indywidualne z przewodnikiem pałacowym). Przejazd komunikacją miejską w pobliże Parku sułtańskiego Gulhane oraz dworca Sirkeci. Przejazd do części azjatyckiej miasta, do dzielnicy Uskudar, spacer nad Bosforem. Czas wolny. Możliwość wspólnego wieczornego wyjścia na uliczkę Kumkapi nad Morzem Marmara słynną ze swoich restauracji rybnych. Czas wolny na kolację w jednej z restauracji.
 

5 dzień STAMBUŁ - WARSZAWA

Czas wolny na zakupy bądź dodatkowe zwiedzanie miasta z pilotem. Opuszczenie pokoi i złożenie bagaży w recepcji (do godz. 12:00). Przejazd na lotnisko wzdłuż ruin murów Konstantynopola z V w. Dla odważnych wspinaczka na szczyt bastionu – nagroda będzie widok z 12 m wysokości na potężne fortyfikacje. Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

 

CENA ZAWIERA:

 • bilety lotnicze z/do Polski (samoloty rejsowe)
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w centrum! (pokoje z łazienkami)
 • opiekę polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • bilety na przejazdy komunikacją publiczną
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

CENA NIE ZAWIERA:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • kosztu wizy tureckiej (ok. 15/25 EUR)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

 

 

Wiza turecka płatna na lotnisku 25 EUR lub 15 EUR w przypadku wcześniejszego ubiegania się o wizę za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr).

Program jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelu 3* w centrum miasta!, w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Wyżywienie: śniadania. Turcja leży w strefie czasowej GMT +2 (+1 godzina do czasu polskiego). Napięcie elektryczne oraz wtyczki takie jak w Polsce. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 130 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.     

 

SLM
Cena zawiera:
- przeloty z/do Polski/opieka polskiego pilota i przewodników lokalnych/zakwaterowanie /wyżywienie/ubezpieczenie KL, NNW, OC i b
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Obiekt oferuje:
- pokoje z łazienkami, 2-osobowe lub 2-osobowe z dostawką
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.