Słowo szukane:  
Lub:
USA ZACHODNIE Parki Narodowe oraz Miasta Zachodniego Wybrzeża/3373/SIG
Kraj: USA
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

Plan wycieczki : 

1 dzień WARSZAWA - LOS ANGELES

Przelot samolotem rejsowym do Los Angeles (przelot bezpośredni PLL LOT). Zakwaterowanie w hotelu.

2 dzień LOS ANGELES - SAN DIEGO

Wyjazd do San Diego. Po drodze przejazd przez Long Beach oraz jego port gdzie znajduje się siostra Titanica – Queen Mary. Przystanek przy Point Loma – miejscu, które odkrył 28 września 1542 r. portugalski żeglarz Juan Rodríguez Cabrillo.  Przyjazd do starego San Diego – zwiedzanie miasta. Przejazd przez miasto – port, Coronado, Gaslamp Quarter, Balboa Park, etc., czas wolny na małe zakupy w Horton’s Plaza. Możliwość wizyty na lotniskowcu USS Midway (koszt ok. 20 USD/os).

3 dzień SAN DIEGO - FLAGSTAFF

Przejazd z San Diego przez surową i pustynną krainę – Arizonę, której strzegą potężni strażnicy - kaktusy saguaro. Po drodze krótki przystanek w stanowym więzieniu w Yumie, do którego pociąg odchodził o 15.10. Nocleg w okolicy Flagstaff.

4 dzień FLAGSTAFF - GRAND CANION - PAGE

Wyjazd do największego cudu natury w USA – Parku Narodowego Wielkiego Kanionu uważanego za najsłynniejszy przełom rzeki na świecie. Postój w centrum turystycznym. Czas wolny na spacer krawędzią kanionu do punktów widokowych, skąd rozciągają się zapierające dech w piersi widoki. Z jednego miejsca widać płynącą 1,5 km niżej rzekę Kolorado. Dla chętnych lot nad Kanionem (ok. 170 USD/os). Przejazd do Monument Valley. Dla chętnych wycieczka pojazdami Indian Nawajo po dnie parku (ok. 70 USD/os). Podziwianie scenerii znanej m.in. z filmów o Dzikim Zachodzie. Przyjazd do hotelu w okolicach Page.

5 dzień MONUMENT VALEY - KANION ANTYLOP - KANION BRYCE

Spacer dnem tajemniczego Kanionu Antylop (wstęp do parku zależy od warunków pogodowych). Podziwianie przepięknego Kanionu Bryce. Na niektórych zwiedzających robi on większe wrażenie niż Wielki Kanion. Oglądanie skalnych ostańców o niezwykłej kolorystyce. Krótki spacer po kanionie.

6 dzień KANION BRYCE - LAS VEGAS

Wyjazd do Las Vegas – jaskini hazardu! Zakwaterowanie w hotelu w mieście. Wieczorem czas wolny na zwiedzanie kasyn, mieniących się tysiącami neonów i mieszczących się w bardzo oryginalnych architektonicznie budynkach. Dla chętnych zakupy w centrum handlowym.

7 dzień LAS VEGAS - DOLINA ŚMIERCI - BISHOP

Od rana przyglądanie się Las Vegas w świetle dnia. Ok.10:00 wyjazd do sławnej Doliny Śmierci i zwiedzanie jej najciekawszych zakątków. Przejazd w okolice Gór Sierra Nevada. Nocleg w Bishop.

8 dzień BISHOP - PARK YOSEMITE

Przejazd do Parku Narodowego Yosemite – najatrakcyjniejszej części gór Sierra Nevada. Zwiedzanie Parku z malowniczymi wodospadami. Przejazd do hotelu w Tracy.

9 dzień TRACY - SAN FRANCISCO

Przejazd do San Francisco uważanego za najpiękniejsze miasto USA. Wycieczka na wyspę Alcatraz, gdzie mieści się najsłynniejsze więzienie świata. Zwiedzanie miasta:  Rosyjskie Wzgórza, Dzielnica Chińska, rybackie nabrzeże, most Golden Gate. Przejażdżka słynnym tramwajem! Przejazd do hotelu w okolicach miasta.

10 dzień SAN FRANCISCO - LOS ANGELES

Przejazd do Los Angeles. Po drodze postój w słynnej miejscowości Santa Barbara w której mieszkają sławy amerykańskiego kina. Nocleg w hotelu w okolicach Los Angeles.

11 dzień LOS ANGELES      

Całodzienne zwiedzanie Los Angeles. Przejazd przez Beverly Hills oraz Hollywood. Spacer śladami Julli Roberts po najdroższej i najbardziej eleganckiej ulicy Zachodniego Wybrzeża, znanej z filmu Pretty Woman – Rodeo Drive oraz Rodeo Drive 2. Przejazd słynnym Bulwarem Zachodzącego Słońca, chwila czasu wolnego przy promenadzie Gwiazd, Hollywood Blv. oraz w miejscu gali rozdawania Oskarów, wejście schodami na których jest rozwijany czerwony dywan i przejście „drogą do gwiazd”. Przejazd do słynnej wytwórni filmów Universal Studios – pobyt w parku rozrywki. Czas wolny na atrakcje oferowane przez park. Powrót do hotelu.

12 dzień LOS ANGELES  

Czas wolny na ostatnie na zakupy. Wizyta w Santa Monica. Przejazd na lotnisko. 

13 dzień WARSZAWA  

Przelot samolotem rejsowym na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie (przelot bezpośredni PLL LOT).

 

CENA ZAWIERA:

 • przeloty międzynarodowe z/do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT)
 • transport lokalny (bus)
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika
 • zakwaterowanie w hotelach w standardzie amerykańskim
 • wyżywienie wg programu (śniadania)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu

CENA NIE ZAWIERA:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • kosztu wizy amerykańskiej (ok. 160 USD)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie cena zawiera

Najpóźniej 30 dni przed terminem wylotu należy dostarczyć do biura numer i datę ważności paszportu.

WSZELKIE FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z WIZĄ DO USA KLIENT ZOBOWIĄZANY JEST ZAŁATWIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIEaczkolwiek pracownicy biura SIGMA TRAVEL pomagają w załatwieniu wszelkich formalności związanych z procedurą wizową. Koszt wizy amerykańskiej wynosi ok. 160 USD – wiza jest wydawana na okres 10 latSIGMA TRAVEL nie odpowiada za odmowę wjazdu do USA.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

UWAGA!!! W przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WWOŻENIA ŻYWNOŚCI!!! Bagaż MUSI BYĆ DOSTĘPNY DLA SŁUŻB CELNYCH.

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. OBIADY i KOLACJE można wykupić za pośrednictwem pilota w cenie ok. 15 USD/posiłek. Zakwaterowanie zróżnicowane, w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych (lub dla 3/4-osobowej rodziny – 2 łóżka w pokoju!), z łazienkami i klimatyzacją. Transport po Stanach Zjednoczonych realizowany jest za pośrednictwem busów. Napięcie elektryczne wynosi 110/120 V, wtyczki typu amerykańskiego. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os

SLM
Cena zawiera:
- przeloty z/do Polski/transport lokalny (bus)/opieka polskiego pilota i przewodników lokalnych/zakwaterowanie/wyżywienie/ubezpi
Zakwaterowanie:
- motel
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Obiekt oferuje:
- pokoje z łazienkami, 2-osobowe
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.