Słowo szukane:  
Lub:
GRUZJA + ARMENIA Magia Kaukazu/3353/SIG
Kraj: Armenia i Gruzja
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

Plan wycieczki : 

1 dzień WARSZAWA    

Przelot samolotem rejsowym do Tbilisi (przelot bezpośredni PLL LOT).

2 dzień TBILISI - MCCHETA - TBILISI

Przylot samolotu do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie dzielnicy Abanotubami z główną twierdzą Narikala , wizyta: w katedrze Świętej Trójcy(Sameba) i SioniBazylice Anczischati z VI w. oraz w Muzeum Sztuki. Po południu przejazd do Mccheta, dawnej stolicy Gruzji. Zwiedzanie prawosławnego klasztoru Jvari, wizyta w katedrze Sweti Cchoweli (Drzewo Życia) i w cerkwi Samtawro. Powrót do Tbilisi.

3 dzień TBILISI - KACHETIA - TBILISI

Rano przejazd do regionu Kachetii. Zwiedzanie kompleksu klasztornego - David Gareja, położonego na półpustynnych stokach góry. Wizyta w najstarszym klasztorze kompleksu – Lavra. Zwiedzanie klasztoru Udabno na szczycie wzgórza – możliwe tylko dla doświadczonych wspinaczy, bardzo trudne podejście (około 1 godz.). Następnie przejazd do Sighnaghi, przepięknego miasteczka górskiego, z którego otwiera się panorama na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni Możliwość degustacji lokalnych win. Zwiedzanie monastyru Bodbe - miejsca pochówku św. Nino (patronki Gruzji). Powrót do Tbilisi.

4 dzień TBILISI - GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA - TBILISI

Całodzienna wycieczka w góry Kaukazu „Gruzińską Drogą Wojenną”, trasa z wieloma fortyfikacjami i wieżami strażniczymi. Przejazd przez kurort narciarski Gudauri i Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m) do miejscowości Kazbegi. Dla chętnych wjazd na górę skąd wspaniale widać białą piramidę drzemiącego wulkanu Kazbek (5047 m n.p.m). Powrót do Tbilisi.          

5 dzień TBILISI - BORŻOMI - BAKURIANI

Wyjazd do Bakuriani. Po drodze zwiedzanie miasta Gori znanego dzięki olbrzymiej twierdzy oraz jako miejsce urodzenia Stalina. Wycieczka do starożytnego miasta wykutego w skale Uplistsikhe ("twierdzy pana"). Przyjazd do miejscowości wypoczynkowej Borżomi i degustacja słynnej wody mineralnej. Wieczorem przyjazd do Bakuriani.

6 dzień BAKURIANI - WARDZIA - BAKURIANI

Wyjazd na zwiedzanie fortecy Khertvisi i kompleksu zamkowego Rabati. Następnie przejazd do Wardzia - skalnego miasta, pełnego jaskiń oraz zespołu klasztornego13-piętrowego budynku wyciętego w litej skale. Powrót do hotelu w Bakuriani.

7 dzień BAKURIANI - KUTAISI - BATUMI

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Zwiedzanie kompleksu klasztornego Gelati (XII w.) i katedry Bagrati, oraz krótki spacer po jaskiniach położonych w rezerwacie przyrody Sataplia. Wieczorem przyjazd do hotelu w Batumi.

8 dzień BATUMI         

Zwiedzanie Batumi - najpiękniejszego miasta w Gruzji o dużej mieszance etnicznej; wizyta w Ogrodzie Botanicznym, spacer po Starym Mieście, plaży i słynnym bulwarze Batumi. Czas wolny na zakup pamiątek.

9 dzień BATUMI - TBILISI

Czas wolny na odpoczynek. Wykwaterowanie z hotelu (ok. 12:00) i wyjazd do Tbilisi. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem przejazd do restauracji na tradycyjną gruzińską kolację.

10 dzień TIBILISI - ODZUN - SEVAN

Przejazd do Armenii przez Sadakhlo. Wizyta w klasztorach wpisanych na listę UNESCO Haghpatu (z X-XIII w.) i Sanahin ( z X w.) w mieście Alaverdi. Wizyta w historycznym mieście Odzun, znanym ze średniowiecznej bazyliki. Podróż na półwysep Sevan do klasztoru z IX wieku Sevanavank.

11 dzień SEVAN - YEREVAN                            

Wyjazd do Yerevan. Po drodze wizyta w jaskiniowym klasztorze, wyrzeźbionym w litej skale – Geghard (XII- XIII w.). Zwiedzanie wsi Garni, gdzie zachowało się wiele budowli zIX-XI w., główną   atrakcją turystyczną miejscowości   jest twierdza Garni - kompleks zabudowań, z których najbardziej znanym jest zbudowana z bazaltu świątynia, poświęcona bogu słońca Mitrze. Przyjazd do Yerevan. Zakwaterowanie w hotelu.

12 dzień YEREVAN - ECHMIADZIN - YEREVAN

Wycieczka po Yerevan. Wizyta w pierwszej na świecie świątyni chrześcijańskiej w Echmiadzin, w bazylice Gayane oraz w starożytnym kościele Hripsime. Zwiedzanie ruin świątyni z VII wieku w Zvartnots.

13 dzień YEREVAN           

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (przelot bezpośredni PLL LOT).

 

 

CENA ZAWIERA:

 • przeloty z/do Polski (samoloty rejsowe)
 • transport w trakcie trwania wycieczki (autokar)
 • opiekę polskiego pilota
 • opiekę przewodnika lokalnego
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami i klimatyzacją)
 • wyżywienie wg programu (śniadania + obiadokolacje)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

CENA NIE ZAWIERA:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • napojów do obiadokolacji
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD (stanowiącą dewizową część ceny imprezy) oraz na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 50 USD.

Gruzja leży w strefie czasowej GMT +4 (+3 godz. do czasu polskiego).Napięcie elektryczne 220-240V / 50Hz (wtyczki takie jak w Polsce). Do obiektów sakralnych zabrania się wchodzenia w szortach, krótkich spódnicach, z odkrytymi ramionami. Limity bagażowe podczas przelotów to: bagaż podręczny o maksymalnej wadze do 8 kg oraz bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze do 23 kg. Przeloty obsługują linie lotnicze LOT. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os

SLM
Cena zawiera:
- przeloty z/do Polski/transport lokalny (autokar)/opieka polskiego pilota i przewodników lokalnych/zakwaterowanie/wyżywienie/ub
Zakwaterowanie:
- Hotele 3*
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
- kolacje
Obiekt oferuje:
- pokoje z łazienkami, 2-osobowe lub 2-osobowe z dostawką
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.