Słowo szukane:  
Lub:
Albania/332/SOL
Kraj: Albania
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj
 

Nieodkryte zakątki Europy

 

Skopje, Berat, Saranda, Butrinti, Gjirokastër, Tirana, Szkodra, Budva, Kotor, Cetinije, kanion Moraca

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6:00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 3 (str. 23). Przejazd przez Słowację, Węgry w kierunku Belgradu. Nocleg tranzytowy na terenie Serbii. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 920 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Skopje, zwiedzanie: zabytki potureckie, meczet Isy Beja, stary bazar, kamienny most, cerkiew Św. Spasa. Przejazd na nocleg w okolice Jeziora Ochrydzkiego (Macedonia). Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 480 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Albanii, do miejscowości Berat, zwiedzanie twierdzy. Przejazd na południe kraju. Nocleg. Obiadokolacja.* (ok. 400 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Butrinti: antyczne miasto - kompleks wpisany na listę UNESCO. Po powrocie spacer po uzdrowisku i porcie Saranda. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 60 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd do miejscowości Gjirokastër - zwiedzanie: twierdza wenecka, meczety z XVIII wieku, dzielnica bazarowa. Przejazd w kierunku miasta Durres. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 310 km)

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Tirany. Zwiedzanie miasta: historyczna i współczesna zabudowa stolicy: plac Skanderbega z muzeami, meczet Ethem Beya. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

(ok. 70 km)

7 dzień - śniadanie. Przejazd do Kruja: spacer po mieście: zamek Skanderbega, turecki bazar. Zwiedzanie miasta Szkodra: katedra katolicka, Ołowiany Meczet, dzielnica włoska, twierdza Rozafa. Przejazd do Ulcinj. Zakwaterowanie. Spacer po  średniowiecznym mieście. Czas wolny. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 300 km)

8 dzień - śniadanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża, po drodze panorama miasta Sv. Stefan malowniczo położonego na wyspie. Przejazd przez Budvę, w miarę wolnego czasu spacer po mieście. Prze-jazd do miasta Kotor. Spacer krętymi uliczkami średniowiecznego miasta otoczonego doskonale zachowanymi murami miejskimi. Przejazd do historycznej stolicy Czarnogóry - Cetinije, zwiedzanie monastyru Cetinijskiego. Przejazd na północ. W miarę wolnego czasu spacer po stolicy Czarnogóry - Podgoricy. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Czarnogóry. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 200 km).

9 dzień - śniadanie. Przejazd przez imponujący Kanion rzeki Moraca w kierunku Belgradu. Po drodze zwiedzimy: monastyr Moraca, otoczony pięknymi ogrodami, kanion, do którego spadają liczne wodospady, co dodaje miejscu niezwykłego uroku, most na Tarze. Przejazd do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 430 km).

10 dzień - śniadanie. Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Powrót do Krakowa ok. godz. 22:00. (ok.780 km)

*dopłata do 9 obiadokolacji: 390 zł

Dopłata do pokoju 1 os.: 850 zł

Cena obejmuje:

9 noclegów w hotelach ***/**** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 9 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Należy zaopatrzyć się w ok. 70 €  na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników lokalnych.

Na tej trasie należy posiadać paszport.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

SLM
Cena zawiera:
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
- ubezpieczenie KL i NW
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Obiekt oferuje:
- łazienki w pokoju
Wyjazd z miasta:
- Bielsko- Biała
- Częstochowa
- Dębica
- Gdynia
- Katowice
- Kielce
- Kraków
- Łódź
- Lublin
- Piotrków Trybunalski
- Radom
- Rzeszów
- Szczecin
- Tarnów
- Warszawa
Brak wyników.