Słowo szukane:  
Lub:
Sycylia samolot/233/SOL
Kraj: Włochy
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

 

 Sycylia                5 dni                            

 

Palermo, Etna, kanion Alcantara, Taormina, Syrakuzy, Noto, Marsala, Erice

 

 

1 dzień – spotkanie na lotnisku w Kraków  Balice 2 godziny . Odprawa. Wylot do Trapani. Przejazd do Palermo. Spacer po mieście - pozostałości murów rzymskich, punickiej nekropoli, pałac królewski, katedra S. Rosalia z grobowcami królów. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 2 dzień  -  śniadanie. Przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m..  Spacer po jednym ze starych kraterów . Przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru w głąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach przez wartki nurt rzeki. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień – śniadanie. Przejazd  do Syrakuz - w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą "Ucho Dionizjusza". Przejazd do Noto - stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Przejazd przez środek wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) - jednego z najbardziej niezwykłych zabytków przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi. Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń - wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich. Przejazd do hotelu . Obiadokolacja. Nocleg.

 4 dzień – śniadanie. Wycieczka do najciekawszych miejsc w zachodniej Sycylii. Przejazd przez Marsalę - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. Przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża - płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień  - śniadanie. Przejazd na lotnisko w Trapani. Odprawa. Przelot do Krakowa.

dopłata do pokoju 1-osob.: 400 zł

Cena obejmuje: przelot samolotem,  opłaty lotniskowe, mały bagaż podręczny, 4 noclegi w hotelach***/**** (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami),  4 śniadania, 4 obiadokolacje, bus komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

 

Należy zaopatrzyć się w ok. 160 EUR na bilety wstępu, wjazdy do miast, obligatoryjnych przewodników miejskich, inne opłaty lokalne.

 

GODZINY WYLOTÓW / czas lotu ca 2:30 h/

Kraków – Balice, wylot godz. 12:35

Trapani, wylot godz. 09.45

Dopłata za bagaż zgodnie z cennikiem przewoźnika/info na www.soltur.pl/


 
 
 
 
 

 

SLM
Cena zawiera:
- ubezpieczenie KL,NNW i bagażu
- lokalny bus komfortowy
- opłaty lotniskowe
- przelot samolotem
- rejs Santorini-Pireus-Santorini
- opiekę pilota- przewodnika
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Obiekt oferuje:
- telewizja
- telefon
- restauracja
- łazienki w pokoju
Wyjazd z miasta:
- Kraków
Brak wyników.