Słowo szukane:  
Lub:
JAPONIA Kraina Kwitnącej Wiśni/2143/SIG
Kraj: Japonia
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

JAPONIA Kraina Kwitnącej Wiśni!

1 dzień WARSZAWA                         

Przelot samolotem rejsowym do Tokyo (przelot bezpośredni PLL LOT).

2 dzień TOKIO                                

Przylot na międzynarodowe lotnisko Narita w Tokio, załatwienie formalności paszportowo-celnych. Zwiedzanie miasta autokarem: najsłynniejsze sanktuarium sintoistyczne poświęcone cesarzowi Meiji, Wzgórza Harajuku oraz Omotesando, budynek siedziby rządu, plac Pałacu Cesarskiego. Przejazd do hotelu.               

3 dzień TOKIO - NIKKO - TOKIO

Wyjazd autokarem na całodniową wycieczkę do Nikko, gdzie zgromadzone są najwspanialsze zabytki Japonii. Zwiedzanie: chram Toshogu, posiadający ogromną ilość barwnych rzeźb, podziwianie wodospadu Kegon, uznanego za jeden z najpiękniejszych w Japonii, słynącego z pojawiającej się w słoneczny dzień tęczy. W drodze powrotnej z Nikko przejazd przez główną aleję dzielnicy Ginza - luksusowe centrum handlowe i rozrywkowe. Powrót do hotelu w Tokio.

4 dzień TOKIO - KAMAKURA - LAKE KAWAGUCHI

Wyjazd autokarem do Hakone. Po drodze w Kamakura zwiedzanie świątyni Kotoku-In z jedenastometrowym, wykonanym z brązu posągiem Buddy, jednym z dwóch największych w Japonii, chram Tsurugaoka Hachiman - (świątynia sintoistyczna poświęcona bogowi wojny Hachimanowi). Wizyta w świątyni Hokoku-ji otoczonej zacisznym laskiem bambusowym. Przyjazd do hotelu w Lake Kawaguchi (możliwość bezpłatnego skorzystania z gorących źródeł SPA).

5 dzień HAKONE - GÓRA FUJI - MATSUMOTO

Wyprawa na Górę Fuji. Przy ładnej pogodzie wjazd na piątą platformę widokową (2400 m n.p.m.), skąd widać szczyt góry, od 300 lat nieczynnego wulkanu mającego kształt regularnego stożka. Lunch w lokalnej restauracji, położonej nad jeziorem Kawaguchi (zestaw kuchni japońskiej). Dojazd autokarem do Matsumoto położonego w masywie górskim lokalnego zminiaturyzowanego odpowiednika Nagano. Przyjazd do hotelu.

6 dzień MATSUMOTO - TAKAYAMA

Zwiedzanie zamku Matsumoto - jednego z najwspanialszych i najbardziej autentycznych zamków daymio, namiestników szoguna. Wizyta w gorzelni sake, połączona z degustacją. Przejazd autokarem do Takayamy. Zakwaterowanie w hotelu.

7 dzień TAKAYAMA

Spacer po mieście Takayama:  Migagawa Open Air Market - targowisko (warzywa, kwiaty, wyroby rzemieślnicze, pamiątki) nadające koloryt Tokoyamie;  Jinya House - zabytkowy gmach rządowy, należący w przeszłości do lokalnych władz. Lunch - zestaw kuchni japońskiej. Dalsze zwiedzanie: zbudowany w 1879 r dom rodziny kupca Kusakabe's, który niegdyś służył za mieszkanie i skład towarów, a dzisiaj w jego wnętrzu pokazuje się wyposażenie z XIX w. Ulica Kami - Sannomachi Street - główna, pełna kolorytu ulica miasta. Powrót do hotelu.

8 dzień TAKAYAMA - KYOTO                                              

Przejazd autokarem do Kyoto. Zwiedzanie miasta: świątynia buddyjska Kiyomizu (lista UNESCO); spacer po centrum handlowym wokół świątyni (wiele małych kramów i sklepików); "Złoty Pawiolon" Kinkakui (lista UNESCO) - jeden z najbardziej znanych zabytków Japonii (dawna willa szoguna przekształcona w świątynię). Spacer po Gion oraz Pantocho. Zakwaterowanie w hotelu.

9 dzień KYOTO - KOBE

Zwiedzanie zamku Nijo, zbudowanego w 1603 r. i będącego oficjalną rezydencją I szoguna z rodu Tokugawa (lista UNESCO). Przejazd do Kobe, przejazd autokarem obok portu, spacer po przystani oraz Parku Meriken. Zakwaterowanie w hotelu.

10 dzień KOBE - ZAMEK HIMEJI - KURASHIKI - HIROSHIMA

Przejazd w kierunku Hiroshimy. Po drodze zwiedzanie zamku Himeji (lista UNESCO). Przejazd do Kurashiki – spacer po mieście. Zwiedzanie Hiroshimy: Park Pokoju i Muzeum Bomby Atomowej. Zakwaterowanie w hotelu.

11 dzień HIROSHIMA - MIYAJIMA - HIROSHIMA

Transfer bagażu głównego kurierem do hotelu w Tokyo (podczas jednego noclegu w Hiroshimie turystom towarzyszy tylko bagaż podręczny). Wyjazd na zwiedzanieMiyajimaguchi. Przeprawa promem na wyspę Miyama. Spacer po mieście, zwiedzanie świątyni Daishon oraz Itsukushima - świątyni sintoistycznej zbudowanej na platformie podtrzymywanej przez wbite w wodę pale, stanowiącej perełkę architektury sakralnej z okresu Heian, poświęconej trzem morskim boginiom. Powrót do Hiroszimy.

12 dzień HIROSHIMA - TOKYO

Spacer na stację kolejową. Przejazd superszybkim pociągiem (Schinkansen) do Tokyo. Przejazd do Odaiby (sztuczna wyspa usypana na środku zatoki Tokijskiej, zachwycająca architekturą na miarę możliwości Japończyków końca XXI w.). Spacer po okolicach: Shinjuku oraz Kabuki-Cho.

13 dzień TOKIO

Zwiedzanie Tokyo (metrem oraz lokalnymi pociągami): najstarszej świątyni w Tokio, położonej w dzielnicy Asakusa, ofiarowanej buddyjskiemu bóstwu miłosierdzia o imieniu Kannon, spacer po położonym obok świątyni pasażu handlowym Nakamise, rejs po rzece Sumida, podczas którego statek przepływa pod jedenastoma mostami, aż do ostatniej stacji Hinodesanbashi. Czas wolny na ostatnie zakupy.

14 dzień TOKYO - WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (przelot bezpośredni PLL LOT).

 

CENA ZAWIERA:

 • przeloty międzynarodowe z/do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT)
 • transport lokalny (autokar)
 • przejazd superszybkim pociągiem (schinkansen)
 • opiekę polskiego pilota
 • opiekę przewodników lokalnych
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami)
 • wyżywienie wg programu (śniadania + obiady/obiadokolacje)
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, OC i bagaż)

CENA NIE ZAWIERA:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (7 000 JPY/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • napojów do obiadów/obiadokolacji
 • wydatków natury osobistej
 • innych opłat nie wymienionych w części "cena zawiera"

 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Wjazd na terytorium Japonii odbywa się na podstawie ważnego paszportu, który musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu.

Zakwaterowanie w hotelach 3*4* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką. Wyżywienie: śniadania + obiady/obiadokolacje (zgodnie z programem / napoje płatne dodatkowo). Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 50 000 JPY (równowartość ok. 400 USD), stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki dla przewodnika i kierowców należy przeznaczyć ok. 7 000 JPY (powyższą kwotę należy przekazać pilotowi na początku wycieczki).Zwiedzanie Japonii odbywa się autokarem – nie środkami komunikacji publicznej! (wyjątek stanowi przejazd Schinkansenem do Hiroshimy oraz zwiedzanie Hiroshimy dnia 11-go i Tokyo dnia 13-go). Przeloty obsługują linie LOT (bagaż podręczny max 8kg, rejestrowany max 23kg) - możliwość dopłaty do klasy PREMIUM (informacje w biurze).

Napięcie elektryczne wynosi 110 V, trzeba posiadać konwertor, przetwarzający napięcie a przede wszystkim przejściówki na amerykańskie wtyczki (do kupienia również na lotniskach). W Japonii działają tylko 3-zakresowe telefony komórkowe, które obsługują sieć 3G! Czas lokalny w Japonii +7 godzin w stosunku do czasu polskiego. Średnia temperatura w marcu oraz kwietniu wynosi ok. 16 st. C (aczkolwiek w nocy może być znacznie chłodniej, więc zalecamy wziąć cieplejsze okrycie), w maju ok. 20 st. C, w lipcu 27 st. C, we wrześniu ok. 24 st. C, w październiku ok. 18 st. C. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.       

SLM
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.