Słowo szukane:  
Lub:
GRECJA – Antyk, Bizancjum, współczesność/191/SOL
Kraj: Grecja
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj
Grecja - Antyk, Bizancjum, współczesność Grecja 9 dni


Saloniki, Płw. Chalkidiki, Meteora, Delfy, Mykeny, Epidauros, Ateny

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier i Serbii. Wieczorem przyjazd do hotelu na terenie Serbii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.995 km)
2 dzień - śniadanie. Przejazd przez terytorium Serbii, Bułgarii (lub Macedonii). Przyjazd w rejon Salonik. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.680 km)
3 dzień - śniadanie. Przejazd na Płw. Chalcydycki - rejs statkiem wzdłuż zachodniej części Płw. Athos, w czasie którego można podziwiać niedostępne i owiane tajemnicą klasztory Autonomicznej Republiki Mnichów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.200 km)
4 dzień - śniadanie. Przejazd przez grecką Macedonię i Tesalię do Delf - zwiedzanie: Święty Okrąg, Marmaria, Źródło Kastalskie. Przejazd w rejon Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.600 km)
5 dzień - śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Aten: Akropol, Teatr Dionizosa, Stadion Olimpijski, Agora grecka i rzymska, zmiana warty przed gmachem Parlamentu. Obiadokolacja * przy greckiej muzyce w jednej z tawern na ateńskiej Place - "wieczór grecki". Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg. (ok.60 km)
6 dzień - śniadanie. Przejazd na Peloponez z krótkim postojem przy Kanale Korynckim. Zwiedzanie Myken ze słynną Lwią Bramą i Grobowcem Agamemnona, następnie antycznego teatru w Epidauros. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.400 km)
7 dzień - śniadanie. Przejazd w rejon Kalambaki z krótkim postojem w Termopilach (pomnik Leonidasa). Zwiedzanie "wiszących klasztorów" w masywie Meteora. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.550 km)
8 dzień - śniadanie. Przejazd do Salonik - 9-godzinne zwiedzanie miasta: Agia Sofia, Łuk Galeriusza, Biała Wieża, Muzeum Archeologiczne, czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd przez Grecję i Serbię. (ok.500 km)
9 dzień - przejazd przez Węgry, Słowację i Polskę. Powrót do Krakowa ok. godz. 20.00.
(ok.1250 km)

CENA OBEJMUJE: 7 noclegów w hotelach ** / *** (pokoje 2,3-os. z łazienkami), ze śniadaniami, komfortowy autokar, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

OPŁATA DODATKOWA:
*Dopłata do 7 obiadokolacji (w tym "wieczór grecki"): 350 zł Dopłata do pokoju 1-os.: 600 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 150 EUR na bilety wstępu, obligatoryjnych przewodników, rejs wokół Athos, bilety komunikacji miejskiej (w Atenach).

Godziny wyjazdów
Miasto Zbiórka Wyjazd na imprezę Dopłata
Bielsko Biała stacja BP 4:05 70 PLN 
Częstochowa parking przy motelu Orbis 4:30 90 PLN 
Dębica stacja benzynowa BBC 3:45 90 PLN 
Katowice Hotel "Campanille"ul.Sowińskiego48 4:45 70 PLN 
Kielce dworzec PKP 4:00 90 PLN 
Kraków ul. Kałuży 6:00  
Lublin ul.Prusa 8, parking przy motelu PZMot 1:00 130 PLN 
Łódź Pl.Dąbrowskiego, przy wejściu do T.Wielkiego 2:15 130 PLN 
Piotrków Trybun parking przy ul.POW(pom.Dw PKP i PKS) 3:00 90 PLN 
Radom Dworzec PKP 3:00 130 PLN 
Rzeszów park.przed Urzędem Wojewódzkim 3:00 90 PLN 
Tarnów Hotel Tarnovia 4:30 70 PLN 
Warszawa Dw.Zachodni PKS st.13 1:00 130 PLN 
SLM
Cena zawiera:
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
- ubezpieczenie KL i NW
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Obiekt oferuje:
- łazienki w pokoju
Wyjazd z miasta:
- Bielsko- Biała
- Częstochowa
- Dębica
- Katowice
- Kielce
- Kraków
- Łódź
- Lublin
- Rzeszów
- Tarnów
- Warszawa
Brak wyników.