Słowo szukane:  
Lub:
Meksyk- Kuba/1011/LOG
Kraj: Meksyk
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

MEKSYK-KUBA

Mexico City - Teotihuacan - Xochimilco - Mexico City - Cuernavaca - Taxco - Acapulco - Havana - Cienfuegos - Trinidad - Santa Clara – Varadero


Kuba
DZIEŃ 1.
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, wylot z Warszawy do Mexico City przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Miasta Meksyk . Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
DZIEŃ 2.
Po śniadaniu przejazd do ruin „miasta bogów” TEOTIHUACAN, zwiedzanie największych piramid obu Ameryk: Piramida Słońca,Piramida KsiężycaŚwiątynia Pierzastego Węża. Po drodze wizyta w sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy - centrum religijnym w obecnym Meksyku. Ok. 19:00 powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.wycieczka do Meksyku, Teotihuacan
DZIEŃ 3.
Zwiedzanie stolicy: Katedra, Pałac Prezydencki, Muzeum Antropologiczne. Spływ łodziami po ukwieconych ogrodach Xochimilcow rytm muzyki mariachi i marimba. Nocleg w Mexico City.
DZIEŃ 4.
Przejazd do uniwersyteckiego miasta Cuernavaca, zwiedzanie katedry, spacer po najciekawszych zakątkach miasta, możliwość posilenia zmęczonych ciał w lokalnej jadłodajni. Po drodze zwiedzanie jaskiń Grutas de Cacahuamilpa. Wczesnym popołudniem przejazd do srebrnego miasta - Taxco, słynnego z arcydzieł sztuki jubilerskiej. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer. Możliwość podejrzenia życia prowincjonalnego miasta Meksyku. Nocleg.wycieczka do Meksyku, Meksyk
DZIEŃ 5.
Zwiedzanie miasta: wizyta w warsztatach ze srebrem, punkty widokowe, perła kolonialnej sztuki Meksyku, barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli. Około południa przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku - Acapulco. Przyjazd w późnych godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
DZIEŃ 6.
Wypoczynek w Acapulco: plażowanie, sporty wodne, etc. Fakultatywnie: zwiedzanie Acapulco, diamentowe wybrzeże, rejs po zatoce oraz udział w pokazach karkołomnych wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada, czy wyprawa na lagunę Coyuca, która posłużyła za scenerię do filmu „Rambo”. Rejs po rzece. Degustacja Iguany. Kąpiel na słynącej z wysokich fal plaży Revolcadero. Nocleg.
DZIEŃ 7.
Odpoczynku ciąg dalszy; pływanie sporty wodne, plażowanie. Późnym popołudniem przejazd do Mexico City. Wieczorem możliwość spaceru na Plac Garibaldi. Nocleg.
DZIEŃ 8.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Havany. Przejazd do hotelu. Nocleg w Havanie.Wycieczka Meksyk - Kuba
DZIEŃ 9.
Po śniadaniu zwiedzanie Hawany: Plac Rewolucji, bulwar Malecon, Cmentarz Colon, Plac Katedralny; następnie szlakiem Hemingwaya: bar Bedeguita del Medio, bar Floridita, Hotel Ambos Mundos, muzeum rumu. Wieczorem fakultatywnie: możliwość wyjścia do najsłynniejszego kabaretu Kuby „Tropicana” (strój wieczorowy) - wraz z przejazdami, drinkiem i przekąską lub odwiedzenia we własnym zakresie Kabaretu Parisien - bez dojazdu, drinka ani przekąski. Nocleg.Havana - wycieczka Meksyk Kuba
DZIEŃ 10.
Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Świń. Dalszy przejazd do Cienfuegos. Po przyjeździe zwiedzanie Cienfuegos: Katedra, Plac Jose Marti. Wieczorna wizyta w Palacio del Valle z możliwością popróbowania typowych drinków kubańskich i posłuchania gorących rytmów kubańskich. Nocleg w Cienfuegos lub w Trinidadzie.
DZIEŃ 11.
Po śniadaniu zwiedzanie perły kubańskiej architektury kolonialnej Trinidadu: Plaza Mayor, kościół parafialny Santisima Trinidad, wizyta w Cancanchara - stolicy afrokubańskiej muzyki, dawny klasztor Św. Franciszka, Muzeum Romantyzmu. Po południu odpoczynek w hotelu w okolicach Trinidadu. Nocleg.
DZIEŃ 12.
Do południa możliwość korzystania z plaż Morza Karaibskiego. Po popołudniu wizyta w słynnej z upraw trzciny cukrowej Dolinie Ingenios wraz z wejściem na wieżę Iznaga. Przejazd przez miasto Che Geuvary - Santa Clara, z krótkim postojem przy mauzoleum, do słynnego kurortu Varadero. Nocleg.
DZIEŃ 13-14.
Wypoczynek w Varadero lub fakultatywnie wyprawa katamaranem na Wyspę Cayo Blanco. Po drodze pływanie z delfinami oraz snorkling połączony z podziwianiem podwodnego świata Karaibów. Plażowanie na dziewiczej wyspie. Podczas pływania katamaranem drinki krajowe. Na wyspie degustacja miejscowego przysmaku - langusty. (Cena ok. 100 EUR). Nocleg.Varadero - wycieczka Meksyk Kuba
DZIEŃ 15.
Do południa korzystanie z promieni słonecznych. Po południu przejazd na lotnisko w Havanie i wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.
DZIEŃ 16.
Wylot do Warszawy, lądowanie na lotnisku Okęcie. Powrót w domowe pielesze z sombrero w dłoni…


ROCZNY ROZKŁAD TERMINÓW:
12.01 – 27.01.2017           15.11 – 30.11.2017*
09.02 – 24.02.2017*         27.12.2017 – 11.01.2018**
20.04 – 05.05.2017
* wysoki sezon – dopłata 760 PLN + 180 USD
** termin sylwestrowy - dopłata 1 700 PLN + 390 USD

CENA: 6 980 PLN + 1 590 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 6 980 PLN + 1 590 USD x kurs sprzedaży Pekao SA płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)

UWAGA:
Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimum 10 chętnych osobach. Pojedynczo można dołączyć do grupy anglojęzycznej.

CENA ZAWIERA 

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Meksyk - Hawana - Meksyk - Warszawa
- zakwaterowanie w hotelach: 3*** /4****
- opiekę pilota - przewodnika na terenie Meksyku i Kuby
- przejazdy mikrobusami lub autokarem z klimatyzacją
- transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
- wyżywienie: śniadania na całej trasie
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)


CENA NIE ZAWIERA 

- bilety wstępu i koszty przewodników: 100 USD
- opłata wylotowa z Kuby 25 EUR
- zwyczajowe napiwki: 50 USD
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- dopłata do pokoju 1-osobowego: 480 USD

SLM
Cena zawiera:
- transfery
- przelot samolotem
- opiekę pilota- przewodnika
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
- ubezpieczenie KL i NW
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
2018-12-27 do 2019-01-11
15 dni
8680,- PLN
Dodatkowo 1980 USD
ID: MEK/09